
Nå går vi inn i vårt andre år som strategisk partner
I 2024 inngikk vi et samarbeid med Large Ice Cream Company (LICC), en organisasjon som har som mål å gi ungdom sin første jobb. LICC har siden starten hjulpet hundrevis av unge inn i arbeidslivet, og mange kjenner nok igjen de gule iskioskene som dukker opp på sommeren. Nå går Solon inn i sitt andre år som strategisk partner.
– Vi kjente umiddelbart at dette var en virksomhet vi ville støtte, sier markedsjef Erik Torgersen.
Utviklingssjef Tine Aagesen utdyper:
– Vi bygger boliger, men vi bygger også nabolag. Ungdom er en ofte oversett gruppe i byutvikling. Gjennom samarbeidet med LICC kan vi bidra til å skape møteplasser – både for jobb og sosialt fellesskap.

Tåsen-kiosken – en møteplass for alle
Den første LICC-kiosken ble etablert våren 2023 på Tåsen, rett ved vårt boligprosjekt Søndre Tåsen Gård. Solon bidro med å oppgradere området rundt kiosken til en hyggelig møteplass, og i dag har kiosken blitt et naturlig samlingspunkt for naboene i sommerhalvåret.
I dag har LICC hele 33 kiosker på landsbasis og har skapt 309 ungdomsjobber – langt over målet for 2024. Ambisjonen for 2025 er å nå 81 kiosker og gi 1000 ungdommer jobb!
Hedda Høiness fra LICC forteller:
– Det er utrolig å se hvor mye disse jobbene betyr for ungdommene. De får erfaring, ansvar og mestringsfølelse. Hvis ikke de møter opp, åpner ikke kiosken – og de klarer det helt selv!

Et levende nabolag
I sommer arrangerte vi en fest for LICC-ansatte i hagen ved Søndre Tåsen Gård, med musikk, spill og pizza – en liten smakebit på hva vi ønsker å bidra med i nabolagene vi bygger: steder hvor folk kan møtes, samarbeide og oppleve fellesskap.
For oss i Solon handler eiendomsutvikling om mer enn bygg – det handler om å skape levende steder hvor mennesker og nabolag kan vokse og trives. 🌱